Cviklové halušky s kyslou kapustou alebo tvarohom

Neviem ako tvoje dieťa, ale moje milujú halušky. Do veľkej miery na tom majú podiel aj babky 😀 , no bol by v tom fííígeľ, keby som niečo nevymyslela. Mám na mysli to, že klasické halušky sú v lepšom prípade robené z pšeničnej múky a aj zemiakov. V horšom iba z múky, čo neprináša deťom veľa úžitku, ale práve naopak.

A tak som sa rozhodla cesto jemne upravovať. Namiesto pšeničnej múky, používam špaldovú a k zemiakom sa vždy primieša nejaký „BONUS“ 😀 . A väčšinou majú halušky aj zaujímavú farbu, ktorá deti fascinuje (ružovú, zelenú a pod.).

Čo potrebujeme:

  • 1 väčšiu cviklu
  • 4 zemiaky
  • polohrubú špaldovú múku
  • 2 vajíčka
  • kyslú kapustu
  • tvaroh
  • maslo
  • mletú rascu

>> TU JE VIDEO NÁVOD 🙂 <<<

Postup: Najprv si dáme variť vodu. Cviklu v šupke si uvaríme. Kyslú kapustu premyjeme, nakrájame nadrobno a podusíme na masle, zaprášime troškou rasce. Keď je cvikla mäkká, ošúpeme ju a spolu zo zemiakmi (surové, nakrájané na kocky) si rozmixujeme na kašu. Do tejto kaše postupne pridávame špaldovú múku a vajíčka – malo by nám vzniknúť polotuhé cesto. Na halúškovači si urobíme halušky, keď vyplávajú na povrch scedíme a premiešame s kapustou. Namiesto kapusty môžeme použiť aj tvaroh alebo cottage cheese.


Ak máš veľa otázok alebo sa chceš poradiť a porozprávať,

ako to všetko riešiť s papaním klikni >>> TU <<<


Ak sa ti recept páči daj mu like alebo zdieľaj aj pre ďalšie mamičky.

Napíš mi do komentárov ako chutil u vás doma 🙂

Katka
Volám sa Katka Paulišinová a som certifikovaná poradkyňa detskej výživy a mama dvoch skvelých detí, ktoré ma učia ako žiť jednoduchý, prirodzený a krásny život. Viac o mne sa dočítate tu>> Radím mamičkám ako začať s príkrmami, ako pokračovať pri zostavovaní detského jedálnička a ako variť hodnotné jedlo, ktoré prospieva celej rodine. Na ONLINE KONZULTÁCIÁCH>> Vám poradím ako postupovať a ako vyriešiť Vašu situáciu.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.