Urobte si doma s deťmi sušienky – jednoduché a rýchle

Vždy som rozmýšľala ako nahradiť deťom snacky ako tyčinky, keksíky alebo nebodaj čipsy. Je pravda, že sa dajú kúpiť rôzne, pre zdravie lepšie pochutiny už aj v obchodoch, no všímate si tie ceny? Uff akože sú to niekedy riadne pálky za 5 kúskov v sáčku 😀 .

Preto som sa rozhodla riešiť to ináč, a to vlastnou výrobou. Stačí si len vyhradiť čas, ktorý môže byť zároveň časom s deťmi – a to aj vrelo odporúčam, zapájať ich do varenia, pečenia. Takto sa im vytvára vzťah k jedlu a nebudú ho odmietať.

 

Robenie takýchto keksíkov je navyše super zábavou, keďže sme vykrajovali, a to moji drobci milujú. AAA kúpila som si pečiatkové vykrajovačky. Tešilla som sa z nich ako malé decko, keď dostane hračku pod stromček 😀 . Chápete?? Po pol roku vo veľkom nákupnom centre a ja nie že kabelka alebo sukňa…. VYKRAJOVAČKY! 😀 😀 😀

Tak už sa tu nebudem toľko vykecávať poďme na recept:

Čo potrebujeme:

  • 200 g pomletých ovsených vločiek (rozmixované)
  • 50 g kokosovej múky
  • 1 vajíčko
  • 100 g masla izbovej teploty
  • 2 PL lyžice medu
  • 1 lyžičku škorice

Postup:

Rozmixované ovsené vločky si zmiešame s kokosovou múkou a škoricou. Do zmesi pridáme med, vajíčko a zmäknuté maslo.

TIP 1: Ak si ho zabudla vybrať z chladničky a je tvrdé, nastrúhaj si ho na ručnom strúhadle s väčšími dierkami

TIP 2: Namiesto ovsených vločiek a kokosovej múky môžeš použiť akúkoľvek múku, čo máš doma – 250 g. No uvedená kombinácia dáva skvelú chuť a vôňu 🙂 .

Rukou vypracujeme cesto do guličky a necháme ju oddýchnuť v chladničke aspoň pol hodinu. Cesto si vyvaľkáme medzi potravinovou fóliou na hrúbku asi pol centimetra a vykrajujeme :). Pečieme na papieri na pečenie, 10 – 15 minút, na 180 stupňov.

 

Ak sa ti recept páči, daj mu like a zdieľaj aj pre ďalšie mamičky :).

Napíš mi do komentárov čokoľvek čo ťa zaujíma :).

Katka
Volám sa Katka Paulišinová a som certifikovaná poradkyňa detskej výživy a mama dvoch skvelých detí, ktoré ma učia ako žiť jednoduchý, prirodzený a krásny život. Viac o mne sa dočítate tu>> Radím mamičkám ako začať s príkrmami, ako pokračovať pri zostavovaní detského jedálnička a ako variť hodnotné jedlo, ktoré prospieva celej rodine. Na ONLINE KONZULTÁCIÁCH>> Vám poradím ako postupovať a ako vyriešiť Vašu situáciu.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.